Důležité informace

 • Každému zákroku předchází telefonická konzultace, kde se dozvíte potřebné informace.
 • Permanentní make up je v některých případech dvoufázový proces. Práce se ukončí až po druhém zákroku (provádí se nejdříve za měsíc nejpozději do tří měsíců) – tzv. korekci (doplatek 500,- Kč). Ve výjimečný případech je zapotřebí více korecí.
 •  Změna stanoveného termínu korekce je možná pouze telefonicky minimálně 3  pracovní dny předem. V případě nedodržení termínu je následně účtován příplatek.
 • Upozorňuji, že PM se může stát ve výjimečných připadech i několikanásobným procesem a to v případech kdy zákaznice např.: má špatnou funkci štítné žlázy, je alopetička, prochází hormonální změnou, užívá léky (antibiotika apod.),je těsně po chemoterapii, užívá silné přípravky na podporu imunity atd. atd. Kosmetička (tatérka) není schopna garantovat, zda aplikace PM bude jednofázová či vícefázová. Tj. každá kůže reaguje jiným způsobem a kosmetička nemůže být za ni zodpovědna!
 • Ručím za dokonalou hygienu. Veškerý používaný materiál je sterilní a pouze na jedno použití.
  Samotná práce spočívá v odlíčení, nanesení anestetik, výběru barvy a tvaru. Zákaznice průběh práce sleduje v zrcátku.
 • Je-li zákaznice náchylná k tvorbě herpes, je vhodné posílit imunitu, nejlépe měsíc před zákrokem a několik dní před a ihned po zákroku používat přípravky k ošetření herpes. Aplikace PM rtů je i přes posílení imuniti většínou jednofázový proces - nesmí se však vyskytnou herpes, který pigment vyloučí.

Permanentní make-up by neměla podstoupit žena u které se vyskytne:

 • Infekční choroba (např. opar), diabetes, gravidita, porucha krvetvorby, špatná srážlivost krne, epilepsie, zánět trojklanného nervu, poruchy činnosti štítné žlázy, tetanie, alergie na: kov  (tetovací jehla), anestetika, desinfekce.
 • V případě jakékoli pochybnosti se poraďte s ošetřujícím lékařem zda můžete permanentní make-up podstoupit.

 

Péče o permanentní make up

 • Po aplikaci permanentního make-upu bude barva tmavá a výrazná. Může dojít k otoku či lehkému začervenání, který většinou během několika hodin zmizí. Po vypadání stroupků, které trvá několik dní - cca 1 týden, a které si musí klientka nechat vyhojit (neslupovat!!!), se projeví barevný pigment permanentního tetování, který výrazně zesvětlá. U některých klientek se barva může dobarvovat další, zhruba 3 týdny po vypadení stroupků. Zde záleží na typu pokožky klientky, pigmentaci, imunitě atd.
 • Po aplikaci chráníme ošetřovaná místa před stykem s vodou, UV zářením, atd.; do oblasti zatetovaného PM nedáváme make-up ani hojivé masti. Před zákrokem a do zhojení nedoporučujeme návštěvu solária. Mikropigmentace má trvanlivost v průměru 2 roky (u očních linek a rtů i déle). Vše závisí na tom, jak barvu zpracuje Vaše pokožka a jakým způsobem je PM proveden.